Inwestycje

03 sierpnia 2017 Od poniedziałku objazdem

Od poniedziałku objazdem

Kierowcy, którzy podróżować będą drogą powiatową Krobia-Poniec, muszą liczyć się od najbliższego poniedziałku z utrudnieniami w ruchu i objazdami. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w związku z przebudową drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Poniecką w Pudliszkach do granic gmin Krobia-Poniec

19 lipca 2017 Kolejna droga gminna utwardzona.

Kolejna droga gminna utwardzona.

Zakończono prace związane z utwardzeniem drogi gminnej w Sułkowicach (w kierunku posesji nr 66 i 34a). W ramach zadania drogę utwardzono płytami drogowymi - na dwóch odcinkach o długości 125 mb i 610 mb

19 lipca 2017 Remont ul. Św. Ducha w Krobi zakończony !

Remont ul. Św. Ducha w Krobi zakończony !

14 lipca br. dokonano odbioru technicznego inwestycji pod nazwą „Przebudowa ulic Św. Ducha i Południowej w ciągu dróg gminnych w Krobi – etap I”. Prace o wartości 615 237,85 zł wykonała spółka z o.o. DROGBUD Gostyń

29 czerwca 2017 To już pewne. Będzie

To już pewne. Będzie "Senior +" !

Gmina Krobia znalazła się wśród 25 wielkopolskich samorządów, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior +”.

15 czerwca 2017 Spacer do przyszłości...

Spacer do przyszłości...

88 osób skorzystało z okazji wspólnych spacerów studyjnych w ramach konsultacji społecznych Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Krobia na lata 2015-2022, na które 8 i 12 czerwca zaprosił mieszkańców gminny samorząd.

30 maja 2017 Usuń azbest !

Usuń azbest !

Urząd Miejski w Krobi przypomina o możliwości składania wniosków w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych z terenu gminy Krobia. Z programu mogą korzystać osoby fizyczne, rolnicy indywidualni oraz jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego.

24 kwietnia 2017 Uwaga, wyłączenie prądu w Kuczynie i Ciołkowie!

Uwaga, wyłączenie prądu w Kuczynie i Ciołkowie!

Gmina Krobia informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w dniu 27.04.br., w godz.08:00-12:00, w miejscowościach: Kuczyna - nr 1-11,15 oraz Ciołkowo 19-20.

06 kwietnia 2017 Rusza program usuwania wyrobów zawierających azbest.

Rusza program usuwania wyrobów zawierających azbest.

Urząd Miejski w Krobi informuje o możliwości składania wniosków w ramach programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych z terenu gminy Krobia.

06 kwietnia 2017 Kolejne remonty zakończone

Kolejne remonty zakończone

Dobiegły końca prace remontowe w świetlicach wiejskich w Nieparcie, Posadowie i Ciołkowie oraz estrady koncertowej w Wymysłowie, które nie tylko zwiększyły funkcjonalność obiektów, ale również poprawiły ich estetykę. Najszerszym zakresem prac objęty został remont pomieszczenia kuchennego świetlicy w Posadowie.

06 kwietnia 2017 Zakończyła się wiosenna pielęgnacja boisk

Zakończyła się wiosenna pielęgnacja boisk

W ostatnich dniach marca dobiegły końca prace pielęgnacyjne nawierzchni boisk sportowych na terenie gminy Krobia, na których obywają się rozgrywki w ramach ligi piłkarskiej PZPN.