Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze
Gospodarka 03 stycznia 2018

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie ochrony danych osobowych - RODO

Nowy rok to tradycyjnie nowe przepisy dla firm. Te, wprowadzane w 2018 r., w istotny sposób wpłyną na funkcjonowanie, gdyż nie dostosowanie się do nowych regulacji, wiązać się będzie z ryzykiem kar finansowych. Największe zmiany dotyczą ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa, w związku z wejściem w życie, 25 maja 2018 r., regulacji RODO.

 

Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych będą obowiązywały wszystkich przedsiębiorców, którzy w związku ze swoją działalnością przetwarzają dane osobowe, bez względu na ich wielkość i obroty oraz niezależnie od formy prowadzonej działalności (czyli również osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz małe spółki).  W rzeczywistości wielkość przedsiębiorcy i rodzaj świadczonych przez niego usług nie ma wpływu na fakt, czy nowe rozporządzenie znajdzie zastosowanie czy nie. Nie ma przy tym znaczenia, czy będą to dane osobowe klientów, kontrahentów, pracowników, czy potencjalnych klientów przedsiębiorcy ani, czy dane te będą przetwarzane komputerowo, czy mechanicznie.

RODO wprowadza bardzo istotne zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących w Polsce przepisów o ochronie danych osobowych. W nowym modelu ochrony danych osobowych, na przedsiębiorcy będzie ciążył obowiązek wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, aby przetwarzanie danych osobowych odbywało się zgodnie z nowymi przepisami.

 

Choć sama świadomość zmian jest odczuwalna, wciąż pojawia się wiele pytań i wątpliwości związanych z zastosowaniem nowych aktów prawnych. Dostosowanie się do nowych realiów prawnych przez firmy to obecnie często podnoszony problem. Osoby zarządzające firmą czy instytucjami oraz podejmujące w nich kluczowe decyzje powinny być świadome zmian, jakie nastąpią w obszarze ochrony danych osobowych.

Wychodząc naprzeciw powyższym wątpliwościom zapraszamy przedsiębiorców i Państwa pracowników na spotkane informacyjne, na którym przedstawione zostaną najważniejsze obowiązki  i odpowiedzialność, w tym wymóg właściwego zabezpieczenia przechowywanych danych osobowych i wdrożenie nowych procedur zarządzania danymi pracowniczymi, zmiany w polityce informacyjnej oraz zapewnienie nowych praw użytkownikom, w tym w szczególności prawa do zapomnienia oraz kary finansowe.

 

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2018 r., o godz.: 16:00 w sali multimedialnej Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10.               

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zgłoszenia prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem tel.: 698 074 659 lub e-mail: milena@unia.srem.com.pl

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Pozdrawiam

Milena Filipowska