Komunikaty 29 czerwiec 2018

Uwaga producenci rolni!

Uwaga producenci rolni!

Z uwagi na występowanie w całej Polsce problemu suszy, a tym samym rozpoczynający się okres żniw, burmistrz Krobi informuje, że Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opracował wartości bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski w zależności od kategorii gleb, określając tym samym aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą.Wszelkie pomocne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej:

http://www.susza.iung.pulawy.pl/

W związku z powyższym rolnicy, którzy zaobserwowali w swoich uprawach powstałe szkody wywołane zjawiskiem suszy, mają możliwość pobrania gotowych wzorów wniosków i złożenia ich w Urzędzie Miejskim w Krobi (budynek na Wyspie Kasztelańskiej). Należy jednak pamiętać, że najważniejszym krokiem procedury szacowania szkód jest lustracja uszkodzonej plantacji. Oznacza to, że uszkodzona uprawa musi znajdować się na polu w trakcie składania wniosku, a także do czasu pojawienia się Komisji ds. szacowania szkód
w rolnictwie. Dokumentacja oraz procedury związane z szacowaniem szkód opublikowane zostały na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego:
http://www.poznan.uw.gov.pl/szkody…/szkody-w-rolnictwie-2018

Uwaga, w celu potwierdzenia rodzaju i powierzchni do wniosku o oszacowanie szkód z tytułu suszy należy załączyć kopię wniosku obszarowego, złożonego w 2018 r. w ARIMR.

Dodatkowe informacje udzielane są przez pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi (w budynku na Wyspie Kasztelańskiej) lub telefonicznie pod numerami: 504 102 998 oraz 65 57 12 645.


Wnioskiem dla rolników odnośnie oszacowania strat w gospodarstwach spowodowanych przez suszę - 2018Opublikował: Adam Sarbinowski kontakt: zk@krobia.pl ostatnia zmiana: 2018-07-19 21:01:13