Komunikaty 01 września 2020

Zapraszamy do skorzystania ze stanowiska spisowego

Zapraszamy do skorzystania ze stanowiska spisowego

Już za kilka dni na ternie całego kraju rozpocznie się spis rolny, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Dane, według stanu na 1 czerwca 2020 r., zbierane będą od użytkownicy gospodarstw rolnych. Do każdego z nich powinna już dotrzeć pisemna informacja dotycząca obowiązku spisania się, wraz z załączonymi do niej danymi do logowania się w aplikacji spisowej. W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano metodę samospisu internetowego, metodę spisu telefonicznego poprzez kontakt z infolinią spisową lub w ostateczności osobiste spotkanie z rachmistrzem spisowym.
Najbardziej komfortową z metod jest dokonanie spisu przez internet. Dla mieszkańców gminy Krobia objętych spisem, którzy jednak nie dysponują komputerem lub telefonem z dostępem do internetu, Urząd Miejski w Krobi przygotował specjalne stanowisko komputerowe w sali im. Przemysła II na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi, z którego skorzystać można w godzinach pracy krobskiego magistratu. Jeżeli użytkownik gospodarstwa rolnego nie będzie chciał skorzystać z w/w formy spisu, może dokonać tej czynności telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
Od 1 października 2020 na terenie gminy prace rozpoczną ponadto rachmistrze spisowi, którzy dokonają spisu u tych rolników, którzy nie skorzystają z żadnej z w/w form samospisu.
Więcej informacji o spisie na stronie: https://spisrolny.gov.pl/