Aktualności

14 maja 2018 Wróciła z Poznania z nagrodą

Wróciła z Poznania z nagrodą

W piątek 20 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury „Jubilat” w Poznaniu odbył się XXXI Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. W jury zasiedli: Juliusz Kubel, Lech Konopiński i Waldemar Kurowski. Reguła konkursu zakłada udział w nim osób, posługujących się swobodnie gwarą, bez podziału na kategorie wiekowe.

14 maja 2018 Nosorożec nie miał sobie równych...

Nosorożec nie miał sobie równych...

W środę 9 maja 2018 r. młodsza grupa teatralna "Na Fali" uczestniczyła w jubileuszowym XV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Maska" w Nowym Folwarku. Zaprezentowała tam spektakl "Wielkie zmartwienie", którego premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w kinie "Szarotka" w Krobi.

10 maja 2018 Wysokie miejsce gminy Krobia w rankingu kultury

Wysokie miejsce gminy Krobia w rankingu kultury

W kwietniu Narodowe Centrum Kultury opublikowało ranking samorządów zaangażowanych w kulturę 2018 r. Przy jego opracowywaniu wzięto pod uwagę m.in. dane finansowe, jak również dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych gminach w latach 2015-2016.

10 maja 2018 Uczcili Narodowy Dzień Zwycięstwa

Uczcili Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja, jak każdego roku, mieszkańcy gminy Krobia zgromadzili się w samo południe na krobskim rynku by upamiętnić kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej. Początek uroczystości oznajmiła syrena na ratuszowej wieży, przy dźwięku której delegacje przemaszerowały pod pomnik upamiętniający rozstrzelanie w 1939 r.

07 maja 2018 Kolejny odcinek ścieżki oficjalnie otwarty!

Kolejny odcinek ścieżki oficjalnie otwarty!

Jednym z priorytetów Gminy Krobia i Powiatu Gostyńskiego jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Z myślą o nich, a szczególnie w trosce o pieszych i rowerzystów, samorządy każdego roku przekazują niemałe środki na poprawę infrastruktury drogowej, w tym budowę ścieżek pieszo-rowerowych.

04 maja 2018 Do Karca ściągnęły tłumy

Do Karca ściągnęły tłumy

Ten, kto popołudnie 3 maja postanowił spędzić podczas Wiosennego Biegu Niepodległości w Karcu, z pewności nie może żałować swojej decyzji. Wspaniała pogoda sprawiła, że na starcie tegorocznego biegu stanęło blisko 1000 biegaczy, chociaż słowo "biegacze" niekoniecznie odzwierciedla w tym przypadku stan faktyczny.

04 maja 2018 Śmieci nadal przybywa...

Śmieci nadal przybywa...

Pomimo segregacji odpadów, którą większość z nas prowadzi w domach oraz coraz większej liczby koszy na śmieci, ustawionych w różnych punktach gminy Krobia, przydrożne rowy oraz pobocza dróg nadal pełne są puszek i butelek po napojach, jednorazowych toreb na zakupy, worków po nawozach czy odpadów budowlanych.

30 kwietnia 2018 Kolejka był dłuższa niż w piekarni...

Kolejka był dłuższa niż w piekarni...

Nieco ponad 5 minut wystarczyło by 100 flag narodowych, które w sobotnie przedpołudnie 28 kwietnia rozdawane były na krobskim rynku w ramach akcji "100 flag na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości",

28 kwietnia 2018 Węgrzy i Czesi odwiedzili Krobię

Węgrzy i Czesi odwiedzili Krobię

21 kwietnia, na zaproszenie Burmistrza Krobi Sebastiana Czwojdy, gminę Krobia odwiedzili przedstawiciele gmin: czeskiej - České Meziříčí i węgierskiej - Ábrahámhegy,

28 kwietnia 2018 Czy krobski rynek może nas jeszcze czymś zaskoczyć?

Czy krobski rynek może nas jeszcze czymś zaskoczyć?

Tych, którzy nie odwiedzali go od kilku dni, z pewnością tak. Na jednej ze ścian ratusza pojawiła się bowiem iluminacja, która przypomina nam, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ci z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji jej zobaczyć, nie muszą się jednak spieszyć. Iluminacja pozostanie na elewacji ratusza co najmniej do końca roku.