Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

02 sierpnia 2022 Półkolonie „AKADEMIA ŚWIATŁA” w Małym Koperniku za nami

Półkolonie „AKADEMIA ŚWIATŁA” w Małym Koperniku za nami

Dla 60-ciorga uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Krobia tegoroczne wakacje rozpoczęły się „z promykiem słońca”. W terminie 4-15 lipca br. wzięły one bowiem udział w 10-dniowych półkoloniach „AKADEMIA ŚWIATŁA” zorganizowanych przez Gminę Krobia w ramach realizowanego projektu "Nauka poprzez doświadczanie i eksperymentowanie w Lokalnym Centrum Popularyzacji, Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi".

27 lipca 2022 Z ministerialną wizytą w Pudliszkach

Z ministerialną wizytą w Pudliszkach

25 lipca przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Pudliszkach odbył się briefing prasowy z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, podczas którego samorządowcom z terenu powiatu gostyńskiego przekazane zostały promesy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR.

10 czerwca 2022 Radni byli jednogłośni

Radni byli jednogłośni

Już po raz czwarty Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej w Krobi w dniu 8 czerwca br. podczas sesji Rady. Udzielenie absolutorium poprzedziło m.in. przedstawienie przez burmistrza Raportu o stanie Gminy Krobia za 2021 rok, po którym odbyła się debata dotycząca krobskiego samorządu.

06 czerwca 2022 25 lat Odnowy Wsi

25 lat Odnowy Wsi

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krobi oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi wraz z Prezesem Zarządu Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska Marianem Poślednikiem reprezentowali nasz region na konferencji w Gogolinie, zorganizowanej pod hasłem: "25 lat polskiej odnowy wsi, dorobek i wzywania". Głównym organizatorem spotkania jest Samorząd Województwa Opolskiego, a współorganizatorem m.in. Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

31 maja 2022 Ponad 14 milionów dofinansowania na inwestycje w gminie Krobia.

Ponad 14 milionów dofinansowania na inwestycje w gminie Krobia.

Sporym sukcesem dla krobskiego samorządu zakończył się drugi nabór w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład:

18 maja 2022 Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

Punkty zbiórek MGOPS w Krobi (pon-pt 8:00-15:00), Kino Szarotka (pon-sob - 8:00-20:00)

06 maja 2022 Wiwat Maj, Trzeci Maj...

Wiwat Maj, Trzeci Maj...

3 maja mieszkańcy gminy Krobia świętowali uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Gminne uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Krobi. Następnie przedstawiciele gminnego samorządu z Burmistrzem Krobi Łukaszem Kubiakiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Dudą na czele,

06 maja 2022 Pobiegli nie tylko dla siebie!

Pobiegli nie tylko dla siebie!

Ponad 900 uczestników zgromadził tegoroczny Bieg Wiosny w Karcu, który po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powrócił do kalendarza wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Krobia. 3 maja na polanie przy leśniczówce w Karcu zgromadzili się jednak nie tylko biegacze, ale również Ci, którzy postanowili aktywnie i na łonie przyrody spędzić świąteczne popołudnie.

05 kwietnia 2022 Nowe ulice w Krobi

Nowe ulice w Krobi

W związku z rozwojem przestrzennym Krobi, w ciągu ostatnich kilku miesięcy Rada Miejska w Krobi podjęła 3 uchwały dotyczące nazw ulic.

05 kwietnia 2022 Pakiet Seniora

Pakiet Seniora

Z myślą o seniorach i ich potrzebach Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu przygotował "Pakiet Seniora" będący wsparciem merytorycznym w aktywną działalność seniorów na terenie województwa wielkopolskiego.