Aktualności

14 maja 2024 Aktywne sołectwa

Aktywne sołectwa

Kwiecień w sołectwach gminy Krobia był miesiącem pełnym porządków i inicjatyw mieszkańców.

14 maja 2024 Gmina Krobia otrzymała dofinansowanie

Gmina Krobia otrzymała dofinansowanie

Z radością informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pozytywnie rozpatrzył wniosek Gminy Krobia dotyczący działań z zakresu edukacji ekologicznej.

12 maja 2024 Kto nie był, niech żałuje...

Kto nie był, niech żałuje...

Blisko 700 osób stawiło się w niedzielę 12 maja na polanie przy leśniczówce w Karcu by wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Wiosny. Imprezę tradycyjnie rozpoczął przedbieg z Krobi do Karca, na który zdecydowało się 7 biegaczy i kilkudziesięciu rowerzystów.

30 kwietnia 2024 Nowe godziny otwarcia Urzędu Miejskiego w Krobi.

Nowe godziny otwarcia Urzędu Miejskiego w Krobi.

Wychodząc naprzeciw klientom naszego Urzędu, uwzględniając sugestie mieszkańców Urząd Miejski w Krobi informuje, że od 1 maja br. zostają zmienione godziny pracy Urzędu Miejskiego w Krobi .Chcemy dostosować dostępność Urzędu do potrzeb mieszkańców dlatego też w każdy poniedziałek urząd będzie czynny - do godziny 17.00 tak aby umożliwić klientom załatwianie spraw urzędowych.

29 marca 2024 Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

Informacja o wynikach konsultacji społecznych „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”

W związku z zakończeniem konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Gminy Krobia na lata 2023-2033”, Burmistrz Krobi przedstawia poniżej informację z wynikami przeprowadzonych konsultacji.

19 marca 2024 Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Biskupiański Gościniec laureatem konkursu „Miejsce Ciekawe”

Dzisiaj delegacja Gminy Krobia uczestniczyła w Zgromadzeniu Ogólnym Członków Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) w Zduńskiej Woli (woj. Łódzkie). Podczas uroczystej konferencji wyłoniono laureatów konkursu „Miejsce Ciekawe”.

29 lutego 2024 Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki numer 256/2 położonej w Pudliszkach i działki numer 246 położonej w Kuczynie https://krobia.biuletyn.net/adm/?aktl=21

22 stycznia 2024 Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej doceniona przez ekspertów.

XIII edycja konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”, organizowanego przez Oddział TUP w Poznaniu, została zakończona. Zgodnie z regulaminem konkursu składanie zgłoszeń do konkursu miało miejsce do dnia 20 grudnia 2023 r. Wpłynęło 11 zgłoszeń.

13 listopada 2023 Cukiernicy nie dali szans rywalo

Cukiernicy nie dali szans rywalo

Zwycięstwem rodziny Państwa Hartung zakończyła się tegoroczna, XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. Ponieważ zabawa dotyczyła w tym roku historii rzemieślnictwa na terenie gminy Krobia, jej uczestnicy wykazać musieli się m.in. umiejętnością cięcia drew oraz znajomością herbów cechowych.

25 października 2023 Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

Ruszają zapisy do XI Krobskiej Gry Miejskiej

11 listopada br. odbędzie się już XI edycja Krobskiej Gry Miejskiej. W tym roku poświęcona ona zostanie rzemiosłom, które na stałe wpisały się w historię gminy Krobia i po dziś dzień są jej nieodzownym elementem. Do zabawy zapraszamy 3-osobowe drużyny, które stworzyć mogą uczniowie, członkowie rodzin czy też znajomi.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz