Aktualności

06 listopada 2018 Uwaga - rozpoczął się sezon polowań kół łowieckich.

Uwaga - rozpoczął się sezon polowań kół łowieckich.

Przypominamy, że z początkiem października br. zgodnie z harmonogramem kół łowieckich rozpoczął się sezon polowań zbiorowych. Prosimy o zachowanie ostrożności.

29 października 2018 Odszedł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu

Odszedł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu

Zaledwie miesiąc temu przyszło nam przekazać bolesną wiadomość o śmierci Jerzego Stachowiaka, sołtysa wsi Sułkowice, a następnie, po kilkunastu dniach, o odejściu Radnego Rady Miejskiej w Krobi i także wieloletniego sołtysa Sułkowic Henryka Busza. Dziś ze smutkiem informujemy o odejściu kolejnego z włodarzy sołectw z terenu Gminy Krobia. 28 października 2018 roku zmarł Zenon Domaniecki - sołtys Niepartu.

26 października 2018 Renata Nowacka i Eugeniusz Jędryczka wśród najlepszych!

Renata Nowacka i Eugeniusz Jędryczka wśród najlepszych!

Zakończył się tegoroczny plebiscyt organizowany przez redakcję „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyń24, w którym mieszkańcy poszczególnych gmin powiatu gostyńskiego wybierali najlepszych włodarzy swoich sołectw.

26 października 2018 Pamięć o przeszłości sprowadziła ich na rynek

Pamięć o przeszłości sprowadziła ich na rynek

W niedzielne przedpołudnie 21 października br. mieszkańcy gminy zebrali się na rynku w Krobi by wspomnieć jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii lokalnej wspólnoty. Dokładnie 79 lat wcześniej, w krobskim ratuszu, zwołany został sąd policyjny, który w ciągu godziny wydał piętnaście wyroków śmierci.

23 października 2018 Zgodnie z wolą mieszkańców

Zgodnie z wolą mieszkańców

21 października odbyły się w Polsce wybory samorządowe. W całym kraju wybieraliśmy blisko 47 tys. radnych rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich reprezentantów na najbliższe cztery lata wybrali też mieszkańcy gminy Krobia. Frekwencja wyborcza wyniosła 47,21 %, co oznacza, że na 10 286 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, z okazji tej skorzystało 4856 osób.

17 października 2018 Niewiedza czy kłamstwo?

Niewiedza czy kłamstwo?

W dniu 16 października 2018 r., na portalu Gostyń24.pl oraz w tygodniku "Życie Gostynia" zostały opublikowane wywiady z Panią Pauliną Wajnert - kandydatką na stanowisko burmistrza Krobi (jeden z nich - na portalu Gostyń24.pl, jest materiałem sponsorowanym). Ze względu na nieprawdziwe informacje w nich zawarte, pragnę ustosunkować się do treści wywiadów. Ponieważ ze względu na wagę sprawy nie można uczynić tego w kilku zdaniach, zachęcam Państwa do przeczytania całej treści mojej odpowiedzi w powyższym temacie. Gdyby jednak nie znaleźli na to Państwo czasu, namawiam do zapoznania się z graficznym porównaniem słów Pani Pauliny Wajnert z tym, co jest prawdą.

15 października 2018 Odszedł Henryk Busz

Odszedł Henryk Busz

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o śmierci Sołtysa Sułkowic Jerzego Stachowiaka. Dziś przyszło nam przekazać kolejną smutną informację. W wieku 65 lat zmarł Henryk Busz - radny Rady Miejskiej w Krobi, który mandat ten sprawował od 2010 roku. W latach 2007-2015 był on również sołtysem Sułkowic, a od 2015 r. przewodniczył miejscowej Radzie Sołeckiej.

11 października 2018 Czy bociany przylecą do nowego gniazda?

Czy bociany przylecą do nowego gniazda?

W lipcu br. w miejscowości Chumiętki powstało nowe miejsce lęgowe dla bociana białego. Gmina Krobia z początkiem roku wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. "Poprawa warunków bytowych bociana białego poprzez budowę platformy pod gniazdo w miejscowości Chumiętki".

09 października 2018 725 lat sołectwa w Domachowie

725 lat sołectwa w Domachowie

Mieszkańcy Domachowa oficjalnie zakończyli projekt “Domachowo wielu pokoleń”, w ramach którego zrealizowany został cykl wydarzeń mających na celu uczczenie 725-lecia utworzenia sołectwa. Inicjatorem projektu była grupa nieformalna “Dla Domachowa”, która działała pod patronatem Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic.

09 października 2018 Oddaj swój głos na sołtysa i sołtyskę roku 2018

Oddaj swój głos na sołtysa i sołtyskę roku 2018

Wszystkich mieszkańców gminy Krobia zapraszamy do udziału w głosowaniu na Sołtysa i Sołtyskę roku 2018, prowadzonym na łamach portalu Gostyń24 i „Gazety gostyńskiej”.