Aktualności

17 stycznia 2019 W piątek i sobotę żałoba narodowa

W piątek i sobotę żałoba narodowa

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podjął decyzję o dniu żałoby narodowej, która będzie następstwem tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia w wyniku ran, zadanych mu dzień wcześniej przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

17 stycznia 2019 Nowoczesny sprzęt podarowany przez WOŚP trafił do gostyńskiego szpitala. Będzie ratował dzieci.

Nowoczesny sprzęt podarowany przez WOŚP trafił do gostyńskiego szpitala. Będzie ratował dzieci.

Jak informuje szef powiatowego gostyńskiego Sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu Mirosław Sobkowiak: „Do szpitala w Gostyniu trafił kolejny nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pozyskanie go wcale nie było taką łatwą sprawą.

17 stycznia 2019 nteresuje Cię samorząd i praca w administracji? Zapraszamy na staż!

nteresuje Cię samorząd i praca w administracji? Zapraszamy na staż!

Wzorem lat ubiegłych Urząd Miejski w Krobi zachęca wszystkie osoby, które chciałyby poznać arkana pracy urzędniczej, do złożenia dokumentów aplikacyjnych na staż w krobskim magistracie. Warto podkreślić, że jest on szansą nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego w zakresie administracji samorządowej, ale również zyskanie bądź poszerzenie kompetencji, które mogą się okazać kluczowe w przypadku poszukiwania pracy w przyszłości.

17 stycznia 2019 Nieodpłatna pomoc prawna na nowych zasadach

Nieodpłatna pomoc prawna na nowych zasadach

W związku z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady udzielania mieszkańcom gminy Krobi nieodpłatnej pomocy prawnej.

16 stycznia 2019 43 922,09 zł dla najmłodszych polskich pacjentów

43 922,09 zł dla najmłodszych polskich pacjentów

13 stycznia, już po raz 27., „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane w czasie jej tegorocznego „koncertu” środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami tzw. II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

18 grudnia 2018 Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

14 grudnia w Kuczynce i Pijanowicach odbyły się ostatnie z zaplanowanych na 2018 rok wyborów sołtysów i rad sołeckich. Mieszkańcy pozostałych 16 wiosek wybiorą swoich przedstawicieli w styczniu przyszłego roku. Przypomnijmy, że 3 grudnia br. Rada Miejska w Krobi podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenie wyborów sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Krobia na kolejną - 4-letnią kadencję.

13 grudnia 2018 Zrób paczkę i zostań Mikołajem!

Zrób paczkę i zostań Mikołajem!

Już po raz jedenasty ruszyła powiatowa akcja „Mikołaje”, której celem jest przygotowanie paczek dla dzieci (wskazanych przez organizatorów), składających się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Można też zebrać środki i przekazać je na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, tak jak zdarzało się w latach ubiegłych.

04 grudnia 2018 Wybory sołtysów i rad sołeckich w Gminie Krobia

Wybory sołtysów i rad sołeckich w Gminie Krobia

Uchwałą Nr II/10/2018 Rady Miejskiej w Krobi z dnia 3 grudnia 2018 r. zarządzono przeprowadzenie wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich na terenie gminy Krobia na kolejną kadencję, które przeprowadzone zostaną w okresie od 11 grudnia 2018 . do 21 stycznia 2019 r. Miejsce, dzień i godzinę przeprowadzenia wyborów oraz osobę Przewodniczącego zebrania określa załącznik do uchwały.

29 listopada 2018 Burmistrz Krobi ogłasza otwarty konkurs ofert

Burmistrz Krobi ogłasza otwarty konkurs ofert

Burmistrz Krobi ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie pomocy społecznej, przewidzianych do zlecenia przez Gminę Krobia w trybie otwartego konkursu ofert organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w ramach priorytetów zadań określonych w Uchwale nr LII/443/2018 Rady Miejskiej w Krobi z dnia 16 października 2018r. w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Gminy Krobia z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019”.

27 listopada 2018 Pamięci tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę i wolną Wielkopolskę

Pamięci tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę i wolną Wielkopolskę

Osoby, które w ostatnich dniach przejeżdżały przez rondo im. Kombatantów Ziemi Krobskiej w Krobi z pewnością dostrzegły mural, który pojawił się na jednej ze ścian dawnego przystanku PKS. Malowidło ukazuje podobizny synów ziemi krobskiej - żołnierzy Kompanii Krobskiej, walczących w Powstaniu Wielkopolskim o niepodległą Polskę i wolną od germanizacji Wielkopolskę.