Aktualności

10 lipca 2018 Ruszyli na Jasną Górę

Ruszyli na Jasną Górę

Jak co roku 8 lipca, po porannej mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pudliszkach, 19. grupa Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy. lipca br.

10 lipca 2018 Czy Program oznacza budowę kopalni?

Czy Program oznacza budowę kopalni?

30 maja br. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii „Program dla sektora górnictwa węgla brunatnego w Polsce”. Dla mieszkańców i samorządów, zgodnie skupionych w sprzeciwie wobec powstania na naszym terenie kopalni węgla brunatnego, może on oznaczać negatywne konsekwencje wynikające z obecności złoża.

10 lipca 2018 Już dziś zapraszamy na dożynki!

Już dziś zapraszamy na dożynki!

Dożynki, zwane też potocznie Świętem Plonów, są przede wszystkim okazją do podsumowania prac polowych, które szczególnie intensywnie prowadzone są lipcu i sierpniu. Dożynki to również czas zabawy i integracji mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy wspólnie radują się z zebranych plonów.

10 lipca 2018 Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Już po raz czwarty mieszkańcy tzw. nowego osiedla w Krobi spotkali się na sąsiedzkim pikniku. Impreza, której organizatorem była Inicjatywna Grupa Sąsiedzka „Razem dla krobskiego osiedla”, odbyła się 7 lipca przy ul. Pogodnej w Krobi (dawniej 30-lecia PRL).

27 czerwca 2018 Znakowanie powstańczych mogił na finiszu

Znakowanie powstańczych mogił na finiszu

Dobiega końca akcja znakowania mogił Powstańców Wielkopolskich, spoczywających na cmentarzach na terenie gminy Krobia, prowadzona przez krobski samorząd oraz Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Krobi. Warto dodać, że w inicjatywę włączyli się również harcerze 4 Drużyny Harcerskiej im. T. Kościuszki w Krobi oraz członkowie Stowarzyszenia "Ziemia Krobska".

22 czerwca 2018 Od lipca „Dobry Start”

Od lipca „Dobry Start”

Już z początkiem lipca złożyć będzie można wniosek o wsparcie dla uczniów, w wysokości 300 zł, w ramach rządowego Programu „Dobry Start”, który zakłada jednorazowe świadczenie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

19 czerwca 2018 Dobre Smaki Powiatu poszukiwane!

Dobre Smaki Powiatu poszukiwane!

Wędliny, pieczywo, ciasta, miody, sery – to smaki, z którymi kojarzy się powiat gostyński. Także w tym roku najlepsze z nich wskażą jego mieszkańcy w plebiscycie „Dobre Smaki Powiatu”. Głosowanie będzie miało miejsce na łamach tygodnika „Życie Gostynia”. Póki co, zachęcamy producentów lokalnej żywności do zgłaszania swoich produktów do konkursu. Termin upływa 22 czerwca.

19 czerwca 2018 Było radośnie, muzycznie i patriotycznie

Było radośnie, muzycznie i patriotycznie

Jeszcze chyba żaden artysta występujący na krobskich scenach nie przyciągnął takich tłumów jak Dawid Kwiatkowski, będący gwiazdą tegorocznych Dni Krobi. 17 czerwca pod plenerową sceną zgromadziły się niezliczone rzesze fanów artysty, wśród których zdecydowaną większość stanowiły tak naprawdę dziewczęta.

12 czerwca 2018 Zapraszamy na XLVII sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na XLVII sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak serdecznie zaprasza na XLVII sesję Rady Miejskiej w Krobi, która odbędzie się w dniu 18 czerwca 2018 r. o godz. 16.30 w auli ZSOiZ w Krobi ul. Ogród Ludowy 2.

06 czerwca 2018 Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak zaprasza na XLVI sesję Rady Miejskiej w Krobi, która odbędzie się w dniu 7 czerwca br. ,o godz.9.00, w sali Przemyła II w Krobi - Pl. Kościuszki 3.