Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz

Spis Narodowy

07 maja 2021 Może zadzwonić do nas rachmistrz

Może zadzwonić do nas rachmistrz

Więcej na ten temat https://www.facebook.com/1432143343667090/posts/2820900354791375/

27 kwietnia 2021 Spisałeś się przez Internet? Weź udział w Loterii NSP 2021!

Spisałeś się przez Internet? Weź udział w Loterii NSP 2021!

Spisałeś się już samodzielnie przez Internet? Jeśli tak, to z pewnością zauważyłeś, że po wypełnieniu formularza miałeś możliwość pobrania specjalnego 10-znakowego kodu, uprawniającego do wzięcia udziału w Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Jeśli wyraziłeś taką chęć i pobrałeś kod, użyj go teraz i powalcz o nagrody, w tym o samochód osobowy Toyota Yaris z 2021 roku! Jedyne, co musisz zrobić, to wejść na stronę https://loteria.spis.gov.pl/ i zarejestrować swój kod między do 7 lipca 2021 r. Każdy zarejestrowany kod ma szansę na wygraną, a im szybciej zarejestrujesz się w loterii, tym więcej szans masz na zdobycie nagród. Osoby, które zarejestrują go najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 6 losowaniach nagród I-ego stopnia oraz w losowaniu finałowym o nagrodę główną (samochód osobowy). Pierwsze losowanie nagród I-ego stopnia już w przyszłym tygodniu - 7 maja 2021 r. Terminy kolejnych losowań i pozostałe szczegóły Loterii dostępne są w regulaminie na powyższej stronie internetowej. By sprawdzić, czy wygrałeś, oglądaj transmisje z losowań, które będą dostępne na platformie YouTube oraz na Facebooku na profilach GUS. W sprawie pytań dotyczących loterii kontaktuj się pod nr telefonu 22 871 99 21 (infolinia czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora). Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nie spisałeś się jeszcze? Nie czekaj! Jeśli dokonasz samospisu do 30 czerwca br., pobierzesz i zarejestrujesz kod, wciąż będziesz miał możliwość powalczyć o nagrodę główną! #GUS #statystyki #LiczySięKażdy #SpisPowszechny #LiczymySięDlaPolski #loteria

21 kwietnia 2021 Uwaga na oszustów podszywających się pod rachmistrzów NSP 2021!

Uwaga na oszustów podszywających się pod rachmistrzów NSP 2021!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Krobia, by zachowali czujność, gdy do ich drzwi zapukają lub skontaktują się z nimi telefonicznie osoby podające się za rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który obecnie trwa. Gminne Biuro Spisowe w Krobi

07 kwietnia 2021 Narodowy Spis Powszechny przedłużony do 30 września!

Narodowy Spis Powszechny przedłużony do 30 września!

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o #NSP2021. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa o 3 miesiące dłużej - do 30 września. To jednak nie jedyne zmiany w nowelizacji ustawy, z którą można się zapoznać pod adresem: https://bit.ly/3cJzoA4 Nie czekaj na rachmistrza i spisz się sam wypełniając formularz na stronie www.spis.gov.pl #GUS #statystyki #LiczySięKażdy #LiczymySięDlaPolski

02 kwietnia 2021 Spiszmy się! Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Spiszmy się! Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z jego założeniami obowiązkiem każdej osoby zamieszkującej teren Rzeczypospolitej Polskiej (także obcokrajowca) oraz Polaków przebywających poza granicami kraju jest dokonanie spisu do 30 czerwca br. W tym roku, z uwagi na stan epidemii, spis przybrał formę samospisu. Oznacza to, że każdy musi wypełnić kwestionariusz elektroniczny, dostępny na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (https://spis.gov.pl/). Obowiązek ten nie należy do trudnych, a jego realizacja zajmie nam ok. 10-15 minut. Jeśli z rożnych powodów nie będziemy jednak w stanie dokonać spisu przez internet, skontaktuje się z nami rachmistrz terenowy, który umożliwi nam przekazanie koniecznych informacji telefonicznie lub w ramach wizyty domowej, odbywającej się w dogodnym dla nas terminie (wizyty domowe uzależnione są od sytuacji epidemicznej). Każdy rachmistrz będzie posiadał legitymację, którą będzie zobowiązany okazać respondentowi. Warto dodać w tym miejscu, że w celu ochrony przed oszustami, którzy mogą podszywać się pod rachmistrzów terenowych, zwłaszcza telefonicznie, uruchomiona została infolinia spisowa, dzięki której można zweryfikować osobę podającą się za rachmistrza (tel. 22 279 99 99). Dodatkowo, w budynku Urzędu Miejskiego w Krobi na Wyspie Kasztelańskiej (Plac Kościuszki 3) uruchomione zostało stanowisko komputerowe, umożliwiające dokonanie spisu na miejscu, przy ewentualnej pomocy pracownika Urzędu. W związku z częściowym ograniczeniem obsługi klientów Urzędu Miejskiego w Krobi prosimy jednak o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne o chęci skorzystania ze stanowiska. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, w tym przede wszystkim stan epidemii, raz jeszcze zachęcamy do skorzystania ze samospisu przez internet. Warto podkreślić, że niezależnie od formy spisu, nie musimy obawiać się o to, że nasze dane trafią w niepowołane ręce. Chroni je bowiem tajemnica spisowa. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie, a pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Pamiętajmy też, że obowiązek wzięcia udziału w spisie wynika z ustawy o statystyce publicznej, a niedokonanie tej czynności lub odmowa poddania się spisowi z udziałem rachmistrza, może skutkować nałożeniem na nas kary.

18 marca 2021 Infolinia NSP już działa!

Infolinia NSP już działa!

1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Już dziś uzyskać można więcej informacji na jego temat dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00) i wybierając "Kanał 1".

17 lutego 2021 Narodowy Spis Powszechny Ludności I Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności I Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

09 lutego 2021 Nabór kandydatów na rachmistrzów przedłużony

Nabór kandydatów na rachmistrzów przedłużony

Gminne Biuro Spisowe w Krobi informuje, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r. Zachęcamy do składania kandydatur i współpracy przy organizacji Spisu w Gminie Krobia! Ogłoszenie o naborze oraz dokumenty wymagane w procesie rekrutacji odnaleźć można na stronie internetowej Gminy Krobia www.krobia.pl (post zatytułowany: „Ogłaszamy otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w NARODOWYM POWSZECHNYM SPISIE LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021”).

1 grudnia 2020 Zakończył się Powszechny Spis Rolny 2020

Zakończył się Powszechny Spis Rolny 2020

Zakończył się Powszechny Spis Rolny 2020. Do 30 listopada 2020 r. trwał Powszechny Spis Rolny 2020. Na terenie gminy Krobia obowiązkiem spisowym objęto ponad 760 gospodarstw. Wszyscy rolnicy zakończyli spis w terminie.

23 listopada 2020 Pozostało jeszcze mniej czasu

Pozostało jeszcze mniej czasu

W związku z kończącym się w dniu 30 listopada 2020 roku Powszechnym Spisem Rolnym 2020 informujemy, że od 23 listopada samospisu dokonać można tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania się do aplikacji.