Inwestycje

06 listopada 2018 Kolejne świetlice po remoncie

Kolejne świetlice po remoncie

W październiku dobiegła końca termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Ciołkowie. Zakres prac obejmował ocieplenie ścian budynku płytami styropianowymi oraz wykonanie elewacji z tynku mineralnego. Inwestycję, za cenę 62 939,10 zł, zrealizowało przedsiębiorstwo Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Nawrocki z Domachowa.

06 listopada 2018 Dzięki trybunom poprawi się komfort śledzenia rozgrywek sportowych

Dzięki trybunom poprawi się komfort śledzenia rozgrywek sportowych

30 października zakończono montaż trybun przy boisku sportowym w Krobi. Pierwsza z nich zamontowana została od strony ul. Targowej i liczy 36 miejsc.

26 października 2018 Posadzili „Dęby Niepodległości”

Posadzili „Dęby Niepodległości”

W pierwszych tygodniach października Gmina Krobia włączyła się w akcję sadzenia "Dębów Niepodległości", której organizatorem było Nadleśnictwa Piaski. Krobski samorząd otrzymał od Nadleśnictwa dwanaście sadzonek dębu szypułkowego, które posadzone zostały w Bukownicy, Chumiętkach, Chwałkowie, Domachowie, Grabianowie, Kuczynie, Potarzycy, Pudliszkach, Rogowie, Sułkowicach, Ziemlinie i Żychlewie.

08 października 2018 Nowa droga w Domachowie

Nowa droga w Domachowie

Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej na południowym zapłociu Domachowa, w ramach której, na 185 metrach, wylany zostanie m.in. asfaltowy dywanik.

08 października 2018 Niepart i Gostkowo połączyła ścieżka.

Niepart i Gostkowo połączyła ścieżka.

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Niepartem a Gostkowem. Nowy trakt ma 560 metrów. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli przemieszczać się bezpiecznie pomiędzy miejscowościami. Inwestycję współfinansowała gmina Krobia.

30 września 2018 Wielu rodziców z pewnością się ucieszy

Wielu rodziców z pewnością się ucieszy

Istnieje spora szansa na to, że w przyszłym roku uruchomiony zostanie w Krobi publiczny żłobek, będący jedną z form opieki nad dziećmi do 3 roku życia, umożliwiającą rodzicom godzenie pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi.

30 września 2018 W trosce o środowisko naturalne

W trosce o środowisko naturalne

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z ochroną środowiska na terenie gminy Krobia. Za kwotę ok. 2,8 mln złotych przebudowana i rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Gogolewie.

20 września 2018 Zagłosowali za boiskiem

Zagłosowali za boiskiem

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na terenie Krobi powstanie kolejne boisko sportowe. Wniosek o jego budowę, złożony przez uczestników spotkania w sprawie Funduszu Miejskiego Krobi na 2019 r., które odbyło się 19 września br.

11 września 2018 Świetlica w pełnej krasie

Świetlica w pełnej krasie

Zakończył się ostatni etap prac związanych z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń gospodarczych na świetlicę wiejską w Pijanowicach.

10 września 2018 Z myślą o mieszkańcach

Z myślą o mieszkańcach

Już wkrótce zasób mieszkaniowy Gminy Krobia powiększy się o kolejne 4 lokale komunalne. W Domachowie powstanie bowiem dwukondygnacyjny budynek, w którym wyodrębnione zostaną 2 lokale o pow. 49,68m2 oraz 2 o powierzchni 59,52 m2.