Inwestycje

24 października 2023 Utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia w ruchu drogowym

Zgodnie z informacją przekazaną przez zarządcę drogi powiatowej prawdopodobnie w dniu 24 października br. rozpoczną się prace na ul. Kobylińskiej w Krobi przy skrzyżowaniu z ul. Nową, które związane są z przebudową odcinka sieci gazowej.

18 września 2023 Zaśpiewanie

Zaśpiewanie "Sto lat" byłoby wielkim nietaktem...

13 września br. swoje 100 urodzin obchodziła Pani Marianna Grodzka, będąca najstarszą mieszkanką gminy Krobia. Jubilatka od urodzenia mieszka w Rogowie gdzie również się urodziła. Wychowała 3 córki i doczekała się 6 wnuków oraz 8 prawnuków. W dniu Jubileuszu Panią Mariannę odwiedzili m.in. Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krobi Ireneusz Lesiński oraz Sołtys Rogowa Waldemar Bujakiewicz, wręczając jej kwiaty, upominek oraz list gratulacyjny przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Dostojnej Jubilatce raz jeszcze życzymy wielu lat życia w dobrym zdrowiu oraz jak najwięcej powodów do uśmiechu i radości każdego dnia.

18 września 2023 Kolejne ulice staną się jaśniejsze i bezpieczniejsze

Kolejne ulice staną się jaśniejsze i bezpieczniejsze

Dzisiaj podpisano umowę pomiędzy Gminą Krobia a firmą LIGHT ON Krzysztof Bogumił Pilarczyk z Warszawy na realizację inwestycji obejmującej budowę oświetlenia drogowego w rejonie ulic Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej, Henryka Sienkiewicza, Juliana Tuwima oraz Aleksandra Fredry. ▪️ W ramach inwestycji zostanie zamontowanych 29 słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED, okablowaniem oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. ▪️Zgodnie z podpisaną umową za wykonanie zadania wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 227.488,32 zł, a swoje prace powinien zakończyć w ciągu miesięcy od dnia podpisania umowy. ▪️Jest to kolejna inwestycja realizowana z w/w wykonawcą. Przypominamy, iż kilka tygodni temu z tym samym wykonawcą została podpisana umowa na budowę oświetlenia w rejonie ulic Klonowej, Lipowej, Akacjowej i Dębowej w Krobi.

15 września 2023 Oficjalne otwarcie zmodernizowanych ulic

Oficjalne otwarcie zmodernizowanych ulic

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej wielomilionowej, największej w historii krobskiego samorządu, inwestycji drogowej czyli przebudowy ulic Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka oraz Zachodniej w Krobi.

29 sierpnia 2023 Zapraszamy do udziału w pracach nad budżetem Gminy Krobia na 2024 rok!

Zapraszamy do udziału w pracach nad budżetem Gminy Krobia na 2024 rok!

Trwają już prace nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krobia na rok 2024. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji ujęcia w projekcie budżetu przedsięwzięć, których realizacja w roku 2024 jest, z ich perspektywy, istotna dla efektywnego funkcjonowania naszej Gminy.

14 sierpnia 2023 Zakończono duży projekt termomodernizacyjny

Zakończono duży projekt termomodernizacyjny

W dniu 11 sierpnia zakończyły się prace termomodernizacyjne w trzech gminnych obiektach: Szkole Podstawowej w Starej Krobi, Przedszkolu Samorządowym w Krobi oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi.

20 lipca 2023 Wyspa Kasztelańska po renowacji nabrała wyjątkowego blasku

Wyspa Kasztelańska po renowacji nabrała wyjątkowego blasku

18 lipca zakończone zostały prace rewitalizacyjne na terenie Wyspy Kasztelańskiej w Krobi.

20 lipca 2023 Kolejna termomodernizacja staje się faktem

Kolejna termomodernizacja staje się faktem

Wraz z rozpoczęciem wakacji nabrały tempa prace termomodernizacyjne budynków Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz przedszkola przy ul. Szkolnej w Pudliszkach, realizowane na zlecenie Gminy Krobia przez firmę RAF-MAL Zakład Usługowo-Remontowy Rafał Piotrowski z Gostynia.

20 lipca 2023 Prace idą zgodnie z planem

Prace idą zgodnie z planem

Zgodnie z przyjętymi przez wykonawcę założeniami i harmonogramem przebiega realizacja kolejnej w ostatnich miesiącach inwestycji drogowej na terenie gminy - przebudowa ulic Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka i Zachodniej.

14 czerwca 2023 Kolejne inwestycje drogowe coraz bliżej

Kolejne inwestycje drogowe coraz bliżej

Po kilkunastu miesiącach prac projektowych i procedur administracyjnych krobski samorząd uzyskał pozwolenie na budowę dla inwestycji obejmującej przebudowę ulicy Odrodzenia i Tadeusza Różewicza w Krobi.

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz