Nasz profil YouTube Projekty Unijne

Komunikaty

22 stycznia 2021 Nie musisz wychodzić z domu by wykonać zdjęcie...

Nie musisz wychodzić z domu by wykonać zdjęcie...

W 2016 r. Ministerstwo Cyfryzacji umożliwiło składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego za pośrednictwem internetu. Realnym problemem w skorzystaniu z tej usługi jest jednak dla części osób załączenie poprawnego zdjęcia biometrycznego, które spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

22 stycznia 2021 Ważna informacja dla rodziców!

Ważna informacja dla rodziców!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy 2021/2022, będzie można składać:

14 stycznia 2021 Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

Ruszają szczepienia dla seniorów! Ważne informacje!

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia natomiast zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

12 stycznia 2021 Warto wiedzieć!

Warto wiedzieć!

W ramach akcji szczepień przeciwko COVID-19 zachęcamy Państwa do zapoznania się z najważniejszymi informacjami. https://www.gov.pl/web/szczepimysie Informujemy również, że na terenie gminy Krobia, na dzień 11 stycznia 2021 r., utworzone zostały dwa punkty szczepień - w NZOZ Centrum Medyczne Krob-Med, ul. Powstańców Wlkp. 95, Krobia oraz w NZPiSOZ Poradnie Lekarskie Monika Witkowska, ul. Szkolna 1C, Pudliszki. https://fb.watch/2Z7_Eqi3d1/

12 stycznia 2021 Szukasz pomocy? Dowiedz się gdzie ją znajdziesz!

Szukasz pomocy? Dowiedz się gdzie ją znajdziesz!

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego często szukają pomocy i czasem nie wiedzą, gdzie ją znaleźć. Dlatego została przygotowana lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, pozwalająca wybrać źródło pomocy czy wsparcia. Przydaje się ona zwłaszcza, gdy problem, który się pojawił, nie ma wyłącznie charakteru prawnego.

05 stycznia 2021 Poświąteczna zbiórka choinek

Poświąteczna zbiórka choinek

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, że od początku stycznia do końca lutego br. odbywa się poświąteczna zbiórka naturalnych choinek. W przypadku zabudowy jednorodzinnej drzewka należy wystawić w dniu, w którym zgodnie z harmonogramem odbierane są odpady komunalne zbierane selektywnie (tworzywa sztuczne i metale, papier, szkło bezbarwne i szkło kolorowe). Natomiast mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych mogą wystawić choinki obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane przez cały czas trwania zbiórki. Drzewka powinny być pozbawione wszystkich ozdób oraz wystawione bez donic czy stojaków.

31 grudnia 2020 Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2021

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2021

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, że dostępne są już harmonogramy odbioru odpadów na 2021 rok. Można się z nimi zapoznać: - na stronie http://kzgrl.pl/ha…/harmonogramy-odbioru-odpadow-na-2021-rok - poprzez wyszukiwarkę harmonogramów na stronie http://kzgrl.pl/pliki/aplikacja/Zwi%C4%85zek%20-dodatek.html - za pośrednictwem aplikacj EcoHarmonogram, która automatycznie przypomni o nadchodzącym odbiorze poszczególnych frakcji odpadów.

20 grudnia 2020 Uwaga, ważna informacja!

Uwaga, ważna informacja!

W związku z występującymi na terenie funkcjonowania Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego problemów z odbiorem odpadów zmieszanych, prosimy o zapoznanie się z informacją opublikowaną przez Związek

17 grudnia 2020 Narodowa kwarantanna

Narodowa kwarantanna

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszone zostały zasady narodowej kwarantanny, która trwać będzie od 28 grudnia do 17 stycznia. Więcej na ten temat: https://www.gov.pl/…/przedluzamy-etap-odpowiedzialnosci-i-w… Obraz może zawierać: tekst „KPRM Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności przemieszczanias dzieci imłodzieży do16 rokużycia 3.00-16.00 pn-pt (wyjątek półkolonie) Przemieszczanie 31.12 19:00-06:00 ograniczone do niezbędnych celów służbowych wskazanycl rozporządzeniu Sklepy galerie Hotele ngaleriach tylko wybrane sklepy 1os./15m2 os./15 Stoki medyków oraz hotele pracownicze Infrastruktura sportowa zamknięte Kwarantanna graniczna tylkosport.profesjonalny powrocie do Polski transportemzbiorowym zbiorowym”

15 grudnia 2020 Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Środki na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu informuje, że na dzień 15.12.2020 wciąż posiada środki finansowe na przyznanie bezrobotnemu, absolwentowi KIS lub CIS, jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej (w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim (V)"). Więcej informacji na stronie https://gostyn.praca.gov.pl/