Aktualności

20 września 2018 Pamięci ofiar Sowietów

Pamięci ofiar Sowietów

17 września na cmentarzu parafialnym w Pudliszkach, w obliczu pomnika katyńskiego, odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę mordu katyńskiego oraz 79. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich na teren Polski.

20 września 2018 Ręce opadają....

Ręce opadają....

Po raz kolejny w tym roku wandale dali o sobie znać. Po koszach na śmieci i gazonach z kwiatami przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Krobi, które zostały w ostatnim czasie poprzewracane, a także po uszkodzeniu elementów placów zabaw w Krobi oraz wybiciu szyb na stadionie w Pudliszkach, tym razem "przyszedł czas" na ławki i drzewa w Parku im. Jana Pawła II w Krobi.

20 września 2018 Zagłosowali za boiskiem

Zagłosowali za boiskiem

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku na terenie Krobi powstanie kolejne boisko sportowe. Wniosek o jego budowę, złożony przez uczestników spotkania w sprawie Funduszu Miejskiego Krobi na 2019 r., które odbyło się 19 września br.

20 września 2018 Zapraszamy na LI sesję  Rady Miejskiej w Krobi

Zapraszamy na LI sesję Rady Miejskiej w Krobi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak serdecznie zaprasza na LI sesję Rady Miejskiej w Krobi, która odbędzie się w dniu 25 września 2018 r. o godz. 16.30 w auli ZSOiZ w Krobi ul. Ogród Ludowy 2.

19 września 2018 Węgiel brunatny - biznes czy katastrofa?

Węgiel brunatny - biznes czy katastrofa?

27 września br. w Warszawie odbędzie się konferencje pt.: „Węgiel Brunatny w XXI wieku – zwyczajny biznes, czy katastrofa?”, organizowana przez Fundację „Rozwój tak – odkrywki nie”.

19 września 2018 Niepodległa rowerówka

Niepodległa rowerówka

58 cyklistów zgromadził rajd rowerowy "Niepodległa", który był kolejnym już przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach projektu „Pod jednym dachem w Potarzycy”,

19 września 2018 Burmistrz Krobi ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej

Burmistrz Krobi ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej

Burmistrz Krobi ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji Konkursowej do oceny ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku złożonych w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Burmistrza Krobi zarządzeniem nr 89/2018 z dnia 7 września 2018 roku w zakresie kultury fizycznej.

17 września 2018 Samorząd przeciwny likwidacji przejazdów

Samorząd przeciwny likwidacji przejazdów

Burmistrz Krobi negatywnie ustosunkował się do propozycji likwidacji przejazdów kolejowych na drogach gminnych pomiędzy Pudliszkami i Ziemlinem oraz na drodze powiatowej Krobia – Chwałkowo, przedstawionej przez PKP w związku z planowaną przebudową linii kolejowej na odcinku Ostrów Wlkp. – (Krotoszyn) – Leszno – Głogów. Zdaniem Sebastiana Czwojdy szczególnie niezrozumiała jest planowana likwidacja przejazdu na drodze Krobia – Chwałkowo, która stanowi jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na terenie gminy Krobia.

11 września 2018 Takich trzech, jak ich dwóch, nie ma ani jednego!

Takich trzech, jak ich dwóch, nie ma ani jednego!

Współpraca pomiędzy Gminą Krobia a jej partnerem - Gminą Révfülöp, wraz z upływem czasu nieustannie się rozwija i przybiera coraz to nowe formy. Wszelkich starań w zacieśnianiu polsko-węgierskiej przyjaźni dokładają zarówno przedstawiciele krobskiego samorządu, jak i władze nadbalatońskiej gminy.

11 września 2018 Ostatnie dni na złożenie wniosku

Ostatnie dni na złożenie wniosku

Gmina Krobia informuje, że wnioski o oznakowanie w 2018 roku pamiątkowymi tablicami mogił Powstańców Wielkopolskich, znajdujących się na cmentarzach na terenie gminy Krobia, przyjmowane będą do 18 września br.