Aktualności

13 lipca 2018 Spotkania konsultacyjne - WTORKI Z RODO

Spotkania konsultacyjne - WTORKI Z RODO

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości organizuje indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców, podczas których ekspert ochrony danych osobowych zweryfikuje wprowadzone procedury i przedstawi opinie i wyjaśnienia dotyczące stosowania nowych przepisów w odniesieniu do Państwa działalności.

11 lipca 2018 Zapraszamy na spotkanie w sprawie plików JPK, split, działalność nierejestrowana, ulga na start

Zapraszamy na spotkanie w sprawie plików JPK, split, działalność nierejestrowana, ulga na start

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wraz z Urzędem Skarbowym w Śremie i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne nt. zmian w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i nowych obowiązków wobec Krajowej Administracji Skarbowej.

10 lipca 2018 Ruszyli na Jasną Górę

Ruszyli na Jasną Górę

Jak co roku 8 lipca, po porannej mszy św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pudliszkach, 19. grupa Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła do Częstochowy. lipca br.

10 lipca 2018 Czy Program oznacza budowę kopalni?

Czy Program oznacza budowę kopalni?

30 maja br. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii „Program dla sektora górnictwa węgla brunatnego w Polsce”. Dla mieszkańców i samorządów, zgodnie skupionych w sprzeciwie wobec powstania na naszym terenie kopalni węgla brunatnego, może on oznaczać negatywne konsekwencje wynikające z obecności złoża.

10 lipca 2018 Zapraszamy do spacerów!

Zapraszamy do spacerów!

Zakończyły się prace związane z rewitalizacją przestrzeni miejskiej w obrębie Rowu Krobskiego. Przypomnijmy, że stan techniczny cieku, odbierającego wody opadowe z terenu miasta, był do tej pory niezadowalający. Ponieważ występowały na nim m.in. liczne osuwiska, dno było zamulone, a skarpy zniekształcone,

10 lipca 2018 Już dziś zapraszamy na dożynki!

Już dziś zapraszamy na dożynki!

Dożynki, zwane też potocznie Świętem Plonów, są przede wszystkim okazją do podsumowania prac polowych, które szczególnie intensywnie prowadzone są lipcu i sierpniu. Dożynki to również czas zabawy i integracji mieszkańców poszczególnych sołectw, którzy wspólnie radują się z zebranych plonów.

10 lipca 2018 Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Pogoda i humory dopisały, a atrakcji jak zawsze nie zabrakło

Już po raz czwarty mieszkańcy tzw. nowego osiedla w Krobi spotkali się na sąsiedzkim pikniku. Impreza, której organizatorem była Inicjatywna Grupa Sąsiedzka „Razem dla krobskiego osiedla”, odbyła się 7 lipca przy ul. Pogodnej w Krobi (dawniej 30-lecia PRL).

02 lipca 2018 Zamienili węże na wędki...

Zamienili węże na wędki...

23 strażaków ochotników, w tym 5 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, rywalizowało podczas tegorocznych - IV Spławikowych zawodów wędkarskich dla strażaków OSP z terenu gminy Krobia, które 30 czerwca odbyły się na stawie przy dawnej cegielni w Pudliszkach.

29 czerwiec 2018 Uwaga producenci rolni!

Uwaga producenci rolni!

Z uwagi na występowanie w całej Polsce problemu suszy, a tym samym rozpoczynający się okres żniw, burmistrz Krobi informuje, że Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opracował wartości bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski w zależności od kategorii gleb, określając tym samym aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą

29 czerwiec 2018 Będą działać lokalnie

Będą działać lokalnie

Programy "Działaj Lokalnie" oraz "PGS - Program Grantów Społecznych", realizowane pod patronatem Stowarzyszenia "DZIECKO", mające na celu pomoc lokalnym społecznościom w dalszych działaniach i kroczeniu w kierunku ciągłego rozwoju, kolejny raz przyniosły nadzieje i szanse dla społeczności z terenów miejsko-wiejskich.