Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze

Aktualności

23 maja 2022 Burmistrz Krobi ogłasza konkurs na trzy stanowiska dyrektorzy jednostek ogranizacyjnych w Gminie Kro

Burmistrz Krobi ogłasza konkurs na trzy stanowiska dyrektorzy jednostek ogranizacyjnych w Gminie Kro

Burmistrz Krobi ogłasza konkurs na następujące stanowiska: dyrektora Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi, z siedzibą szkoły: ul. Prof. Józefa Zwierzyckiego 1, 63-840 Krobia, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, z siedzibą szkoły: Stara Krobia 71, 63-840 Krobia, dyrektora Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach, z siedzibą przedszkola: ul. Fabryczna 54, 63-842 Pudliszki dla których organem prowadzącym jest Gmina Krobia, na pięć lat szkolnych do 31 sierpnia 2027 r.

23 maja 2022 Stwórz „kwitnącą stołówkę” i wygraj nagrodę!

Stwórz „kwitnącą stołówkę” i wygraj nagrodę!

Problem głodu małych zapylaczy jest dobrze znany coraz szerszemu gronu społeczeństwa. Szansą na zmianę tego stanu rzeczy są m.in. „kwitnące stołówki” w domowych zakątkach.

18 maja 2022 Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy

Punkty zbiórek MGOPS w Krobi (pon-pt 8:00-15:00), Kino Szarotka (pon-sob - 8:00-20:00)

10 maja 2022 Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

Lokalny przedsiębiorca zmodernizuje przedszkole w Pudliszkach

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja kolejnego budynku użyteczności publicznej w naszej Gminie.

10 maja 2022 Czasu pozostaje coraz mniej

Czasu pozostaje coraz mniej

Przypominamy o zbliżającym się terminie składania obowiązkowych deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek ten spoczywa na każdym właścicielu oraz zarządcy budynku, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw.

10 maja 2022 EKO KROBIA: Wspólny pomysł i działanie dają satysfakcję

EKO KROBIA: Wspólny pomysł i działanie dają satysfakcję

Trwają prace przy zagospodarowaniu terenów zielonych przed Szkołą Podstawową w Krobi. Jest to kontynuacja przedsięwzięcia rozpoczętego w 2021 r. Ponownie uczniowie i pracownicy szkoły oraz urzędnicy wspólnie angażują się w nasadzenia nowych roślin.

10 maja 2022 Informacja o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury.

Informacja o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury.

Podaje się do publicznej wiadomości informację o zamiarze połączenia samorządowych instytucji kultury: – Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi w jedną samorządową instytucję kultury.

06 maja 2022 Wiwat Maj, Trzeci Maj...

Wiwat Maj, Trzeci Maj...

3 maja mieszkańcy gminy Krobia świętowali uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Gminne uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Krobi. Następnie przedstawiciele gminnego samorządu z Burmistrzem Krobi Łukaszem Kubiakiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Dudą na czele,

06 maja 2022 Pobiegli nie tylko dla siebie!

Pobiegli nie tylko dla siebie!

Ponad 900 uczestników zgromadził tegoroczny Bieg Wiosny w Karcu, który po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powrócił do kalendarza wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na terenie gminy Krobia. 3 maja na polanie przy leśniczówce w Karcu zgromadzili się jednak nie tylko biegacze, ale również Ci, którzy postanowili aktywnie i na łonie przyrody spędzić świąteczne popołudnie.