Aktualności 12 maja 2024

Kto nie był, niech żałuje...

Kto nie był, niech żałuje...

Blisko 700 osób stawiło się w niedzielę 12 maja na polanie przy leśniczówce w Karcu by wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Wiosny. Imprezę tradycyjnie rozpoczął przedbieg z Krobi do Karca, na który zdecydowało się 7 biegaczy i kilkudziesięciu rowerzystów.
Dalsza część tego największego wydarzenia sportowego w gminie
Krobia potoczyła się zgodnie ze sprawdzonym przez lata programem. Po krótkiej rozgrzewce miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu wyruszyli w 3,5-kilometrową trasę leśnymi duktami, którą pokonać było można biegiem, truchtem czy po prostu spacerem. Na wszystkich, którzy przekroczyli linię mety czekały przekąski oraz kupon uprawniający do udziału w losowaniu nagród. Na polanie przy leśniczówce porozmawiać było można również z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji w Gostyniu, posilić się przy stoiskach gastronomicznych czy też porozmawiać na temat ekologii z przedstawicielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Na najmłodszych czekały ponadto dmuchane zamki, które jak zawsze cieszyły się niegasnącym powodzeniem.
Podczas Biegu Wiosny zbierano także środki na zakup protezy nogi i rehabilitację mieszkańca Krobi - Bartosz Rokicki, który pomimo swojej niepełnosprawności doskonale sprawdził się jako fotograf reportażysta. W zamian za dobrowolny datek do puszki kwestarskiej wykonywał on zdjęcia, które dostępne są na jego profilu.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Biegu Wiosny, w tym szczególnie pracownikom Szkoły Podstawowej w Krobi, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Urzędu Miejskiego w Krobi oraz członkom Stowarzyszenia "Ziemia Krobska" serdecznie dziękujemy, a wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku już dziś zapraszamy na jesienną edycję imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę Nadleśnictwa Piaski oraz Państwa Renaty i Macieja Kubasów za ich gościnność, życzliwość oraz nieocenioną pomoc w przygotowaniu imprezy.

Foto_facebook

Nasz profil YouTube Projekty Unijne fundusz czyste powietrze pzgomaz