Aktualności 18 grudnia 2018

Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

Mieszkańcy sześciu sołectw już zdecydowali.

14 grudnia w Kuczynce i Pijanowicach odbyły się ostatnie z zaplanowanych na 2018 rok wyborów sołtysów i rad sołeckich. Mieszkańcy pozostałych 16 wiosek wybiorą swoich przedstawicieli w styczniu przyszłego roku. Przypomnijmy, że 3 grudnia br. Rada Miejska w Krobi podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenie wyborów sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Krobia na kolejną - 4-letnią kadencję. W zebraniach, prócz mieszkańców poszczególnych sołectw, uczestniczyli również: Burmistrz Krobi Łukasz Kubiak, radni Rady Miejskiej w Krobi z danego okręgu oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Krobi. Pomimo, iż wszystkie zebrania zakończyły się wyborem sołtysów i rad sołeckich, pozostaje po nich mały niedosyt. Nie cieszyły się one bowiem dużym zainteresowaniem, a jak do tej pory uczestniczył w nich średnio co piąty uprawniony do głosowania mieszkaniec. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie w przypadku kolejnych zebrań, bowiem wybór organów jednostek pomocniczych gminy - sołectw, jest jedną z form samostanowienia o sprawach istotnych dla danej społeczności, polegającą m.in. na podejmowaniu świadomych decyzji dla dobra wspólnego.

Wyniki wyborów sołtysów i rad sołeckich:

Grabianowo:

- sołtys: Julita Glinkowska,
- rada sołecka: Marian Andrzejewski - przewodniczący, Tomasz Stanisławski, Andrzej Andrzejewski - członkowie.

Karzec:

- sołtys: Czesław Konopka,
- rada sołecka: Piotr Kaźmierczak - przewodniczący, Eugeniusz Giezek, Joanna Przybylska, Marzena Sworowska, Magdalena Lokś - członkowie.

Kuczynka:

- sołtys: Walenty Grześkowiak,
- rada sołecka: Stanisław Piotrowiak - przewodniczący, Piotr Pazoła, Patrycja Rybka - członkowie.

Niepart:

- sołtys: Dorota Forecka,
- rada sołecka: Grzegorz Stróżyk - przewodniczący, Ryszard Skopiński, Paweł Lorenz, Karol Rebelski, Tomasz Stach - członkowie.

Pijanowice:

- sołtys: Przemysław Hasiński,
- rada sołecka: Donata Smektała - przewodnicząca, Beata Łuczak, Arleta Jasińska - członkinie.

Sułkowice:

- sołtys: Marcin Ciążyński,
- rada sołecka: Andrzej Bąk - przewodniczący, Arkadiusz Bujak, Waldemar Nawrocki, Jakub Nowacki, Izabela Pazoła, Włodzimierz Maćkowiak, Mirosław Matuszyk - członkowie.chOpublikował: Adam Sarbinowski kontakt: zk@krobia.pl ostatnia zmiana: 2018-12-18 20:01:56